Uusi vuosikymmen on vierähtänyt käyntiin – on siis tilinteon aika! Miikka ja Martin ottavat katsauksen menneen vuosikymmenen parhaisiin yhtiöihin S&P 500 -indeksissä. Luvassa jälkiviisasta spekulointia siitä, mistä vuonna 2009 olisi pitänyt tunnistaa tulevat voittajaosakkeet. Käsittelyssä mm. seuraavat yhtiöt: Netflix, Amazon, Mastercard, Visa, Apple ja Microsoft.
Entä mitkä megatrendit, teemat ja yhtiöt rokkaavat jatkossa? Samat vai jotkin ihan muut? Mitä nyt pitäisi valita osakesäästötilille seuraavaksi kymmeneksi vuodeksi? Voit lähettää omat ehdotuksesi topeista ja flopeista tulevissa jaksoissa läpi käytäviksi. Kommentoi Twitterissä #rahapodi tai lähetä sähköpostia osoitteeseen rahapodi@nordnet.fi.
Voit katsoa jakson myös videona YouTubessa!
Nordnetin #rahapodi on podcast, jossa puhumme taloudesta, säästämisestä ja sijoittamisesta. Podia vetävät Nordnetin talousasiantuntija Martin Paasi sekä yhteistyökumppanuuksista vastaava Miikka Luukkonen.
Haluatko uusimmat #rahapodi-jaksot suoraan puhelimeesi?
Lataa sovellus ja seuraa #rahapodia: