Siirry pääsisältöön

#rahapodi 32 – Varaudutko Brexitiin?

Britannia äänestää kesäkuussa mahdollisesta EU erosta. Pitäisikö Brexitistä huolestua? #rahapodi:sta ajatuksenvirtaa siitä, miten itse kunkin tulisi tähän varautua. Fees & Money –osiossa käydään läpi uusimmat kuulijakysymykset.

Viikon aiheet

Muun muassa näihin aiheisiin paneudutaan tässä jaksossa:
• ”Sell in May and go away”. Onko sanonnassa perää?
• Mikä tilanne FEDin ja EKP:n leirissä?
• Sijoitusvakuutukset – järkevä vaihtoehto vai rahareikä?
• Osakkeen hinnoittelu ja tunnusluvut
• Makrotilanne ja tunnelmat markkinoilla
• ”Ajallinen hajautus vai kerralla sisään” – kannattaako sijoittajan tarttua pankkien varainhoitosopimuksiin?
• Mahdollisen Brexitin seuraukset ja vinkit sijoittajalle

Kuuntele rahapodia

Jaksoja voit kuunnella osoitteessa www.nordnet.fi/rahapodi, iTunesin tai SoundCloudin kautta.

Mistä aiheesta haluat kuulla seuraavassa jaksossa?

Mitä mieltä sinä olet? Mistä sinä haluaisit näkökantoja? Kirjoita kommentti tai ota yhteyttä. Minut tavoittaa sähköpostitse osoitteesta martin.paasi@nordnet.fi, Twitteristä tunnuksella @MartinNordnet ja puhelimitse numerosta 050 5918292.

Etkö ole vielä Nordnetin asiakas? Tule asiakkaaksi tästä.

Alla olevassa kommenttikentässä voit kommentoida tämän blogikirjoituksen sisältöä ja lukea muiden jättämiä kommentteja. Kommenttien sisältö ei edusta Nordnetin mielipidettä. Nordnet ei tarkista kommentteja ennen niiden julkaisemista, mutta poistamme epäasialliset kommentit, jos sellaisia esiintyy. Jos haluat tietää lisää siitä, miten Nordnet käsittelee henkilötietojasi, klikkaa tästä.

guest
0 Kommenttia
Inline-palaute
Näytä kaikki kommentit