2026 Q1 -tulosraportti
UUTTA
2 päivää sitten
‧58 min
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: FactSet, Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 20.8. |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q1 -tulosraportti 14.5. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 19.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 13.11.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 21.8.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 15.5.2025 |
Asiakkaat katsoivat myös
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·1 päivä sittendelivered a stronger quarter than expected with solid revenue, strong growth in battery storage and improved profitability, partly aided by a one-off effect from the repayment of customs duties. The company is gradually moving away from being solely a low-margin solar cell producer and is focusing more on energy storage and American production, which can strengthen long-term growth. At the same time, there are still significant risks associated with pressured prices in the solar market, fierce competition, and high debt. Management expects better development in the second half of 2026 as the storage business and factories in the USA are scaled up. The stock therefore appears to be a high-risk, but potentially interesting long-term investment in renewable energy.1 päivä sitten1 päivä sittenMitä ajattelet, tuleeko e-STORAGEsta yhtiön pelastaja huonokatteisten aurinkopaneelien sijaan? Olen ollut mukana yhtiössä vuodesta 2022. Melkoista ylä- ja alamäkeä. Toivon vahvuutta kokonaisratkaisutoimituksissa.
- 31.3.31.3.E-STORAGEto Deliver 420 MWh Battery Energy Storage System for Drax in the United Kingdom KITCHENER, ON, March 31, 2026 /PRNewswire/ -- Canadian Solar Inc. (the "Company" or "Canadian Solar") (NASDAQ: CSIQ) today announced that e-STORAGE, its energy storage solutions business, will deliver a total of 420 MWh AC of battery energy storage systems for Drax Group ("Drax"), a leading UK renewable energy company, across two projects in the United Kingdom. The projects include a 60 MW / 120 MWh AC installation in Marfleet, England, and a 150 MW / 300 MWh AC installation in Neilston, Scotland. Both projects are being developed by Apatura, a UK energy infrastructure company specializing in large-scale battery storage and enabling digital infrastructure. The projects have been acquired by Drax and will become part of Drax's FlexGen portfolio. Battery installations are scheduled to commence in the third quarter of 2026 at the Marfleet site, with the Neilston project expected to start installations in early 2027.
- 19.3.19.3.Oh…oh…
- 26.2.26.2.The company has significant overall deliveries underway in four regions, Texas, Ontario, Italy and Australia. The total value of the deliveries is estimated to be around 2.4 billion dollars. Ontario's value is 1.3 - 1.5 billion. Strong foothold in Texas. Due to the increase in the price of raw materials (silicon, silver), the Q4/25 result will probably be weak. Expectations in the guidance, especially for Texas. The number of short positions is still approx. 25%. It is difficult to predict the development of the share value in the short term.
- 13.2. · Muokattu13.2. · MuokattuMiten näette tilanteen, short interestit ovat erittäin korkealla? Minua huolettaa lyhyellä tähtäimellä kovasti nousseet piin ja hopean hinnat.----- Short Interest: Noin 24,2 % osakekannasta on yhä shortattuina. Days to Cover: Luku on noussut 4,5–6 päivään. Jos kurssi kääntyisi ensi viikolla nousuun, shorttaajien kestäisi keskimääräisellä vaihdolla lähes koko viikko päästä pois positioistaan, mikä ruokkisi nopeaa kurssinousua. Short Volume Ratio: Päivittäinen shorttausvolyymi on pysynyt korkeana (yli 60 % päivän vaihdosta), mikä tarkoittaa, että "karhut" yrittävät aktiivisesti puskea kurssia alas 20 dollarin tason alapuolelle. Ensi viikon kriittiset tasot Tekninen analyysi ja optio-data osoittavat samat kipupisteet: 20,45 $ Ensimmäinen lukko: SMA_20-keskiarvo ja lyhyen aikavälin vastus. Tämän ylitys aktivoi Call-optiot. 21,50 $ Katalyyttitaso: Ensi viikon optioiden Max Pain. Tämän yläpuolella shorttaajien tappiot alkavat kasvaa eksponentiaalisesti. 19,74 $ Kriittinen tuki: Jos tämä murtuu, shorttaajat saavat yliotteen ja squeeze-skenaario siirtyy kauemmas. Optiomarkkinoiden sentimentti on selvästi positiivisempi kuin osakekurssin viimeaikanen kehitys antaisi olettaa: Put/Call Ratio (Volume): Tuore lukema on noin 0,24. Tämä on erittäin "bullish" (alle 0,7 pidetään yleisesti nousevana signaalina). Call-optioita ostetaan siis nelinkertainen määrä put-optioihin verrattuna. Max Pain: Ensi viikon perjantaille (20.2.) "Max Pain" -taso (hinta, jossa optio-ostajat häviävät eniten (Google Gemini).
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Uutiset
Ei uutisia tällä hetkellä
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
2026 Q1 -tulosraportti
UUTTA
2 päivää sitten
‧58 min
Uutiset
Ei uutisia tällä hetkellä
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·1 päivä sittendelivered a stronger quarter than expected with solid revenue, strong growth in battery storage and improved profitability, partly aided by a one-off effect from the repayment of customs duties. The company is gradually moving away from being solely a low-margin solar cell producer and is focusing more on energy storage and American production, which can strengthen long-term growth. At the same time, there are still significant risks associated with pressured prices in the solar market, fierce competition, and high debt. Management expects better development in the second half of 2026 as the storage business and factories in the USA are scaled up. The stock therefore appears to be a high-risk, but potentially interesting long-term investment in renewable energy.1 päivä sitten1 päivä sittenMitä ajattelet, tuleeko e-STORAGEsta yhtiön pelastaja huonokatteisten aurinkopaneelien sijaan? Olen ollut mukana yhtiössä vuodesta 2022. Melkoista ylä- ja alamäkeä. Toivon vahvuutta kokonaisratkaisutoimituksissa.
- 31.3.31.3.E-STORAGEto Deliver 420 MWh Battery Energy Storage System for Drax in the United Kingdom KITCHENER, ON, March 31, 2026 /PRNewswire/ -- Canadian Solar Inc. (the "Company" or "Canadian Solar") (NASDAQ: CSIQ) today announced that e-STORAGE, its energy storage solutions business, will deliver a total of 420 MWh AC of battery energy storage systems for Drax Group ("Drax"), a leading UK renewable energy company, across two projects in the United Kingdom. The projects include a 60 MW / 120 MWh AC installation in Marfleet, England, and a 150 MW / 300 MWh AC installation in Neilston, Scotland. Both projects are being developed by Apatura, a UK energy infrastructure company specializing in large-scale battery storage and enabling digital infrastructure. The projects have been acquired by Drax and will become part of Drax's FlexGen portfolio. Battery installations are scheduled to commence in the third quarter of 2026 at the Marfleet site, with the Neilston project expected to start installations in early 2027.
- 19.3.19.3.Oh…oh…
- 26.2.26.2.The company has significant overall deliveries underway in four regions, Texas, Ontario, Italy and Australia. The total value of the deliveries is estimated to be around 2.4 billion dollars. Ontario's value is 1.3 - 1.5 billion. Strong foothold in Texas. Due to the increase in the price of raw materials (silicon, silver), the Q4/25 result will probably be weak. Expectations in the guidance, especially for Texas. The number of short positions is still approx. 25%. It is difficult to predict the development of the share value in the short term.
- 13.2. · Muokattu13.2. · MuokattuMiten näette tilanteen, short interestit ovat erittäin korkealla? Minua huolettaa lyhyellä tähtäimellä kovasti nousseet piin ja hopean hinnat.----- Short Interest: Noin 24,2 % osakekannasta on yhä shortattuina. Days to Cover: Luku on noussut 4,5–6 päivään. Jos kurssi kääntyisi ensi viikolla nousuun, shorttaajien kestäisi keskimääräisellä vaihdolla lähes koko viikko päästä pois positioistaan, mikä ruokkisi nopeaa kurssinousua. Short Volume Ratio: Päivittäinen shorttausvolyymi on pysynyt korkeana (yli 60 % päivän vaihdosta), mikä tarkoittaa, että "karhut" yrittävät aktiivisesti puskea kurssia alas 20 dollarin tason alapuolelle. Ensi viikon kriittiset tasot Tekninen analyysi ja optio-data osoittavat samat kipupisteet: 20,45 $ Ensimmäinen lukko: SMA_20-keskiarvo ja lyhyen aikavälin vastus. Tämän ylitys aktivoi Call-optiot. 21,50 $ Katalyyttitaso: Ensi viikon optioiden Max Pain. Tämän yläpuolella shorttaajien tappiot alkavat kasvaa eksponentiaalisesti. 19,74 $ Kriittinen tuki: Jos tämä murtuu, shorttaajat saavat yliotteen ja squeeze-skenaario siirtyy kauemmas. Optiomarkkinoiden sentimentti on selvästi positiivisempi kuin osakekurssin viimeaikanen kehitys antaisi olettaa: Put/Call Ratio (Volume): Tuore lukema on noin 0,24. Tämä on erittäin "bullish" (alle 0,7 pidetään yleisesti nousevana signaalina). Call-optioita ostetaan siis nelinkertainen määrä put-optioihin verrattuna. Max Pain: Ensi viikon perjantaille (20.2.) "Max Pain" -taso (hinta, jossa optio-ostajat häviävät eniten (Google Gemini).
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt
Asiakkaat katsoivat myös
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: FactSet, Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 20.8. |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q1 -tulosraportti 14.5. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 19.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 13.11.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 21.8.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 15.5.2025 |
2026 Q1 -tulosraportti
UUTTA
2 päivää sitten
‧58 min
Uutiset
Ei uutisia tällä hetkellä
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: FactSet, Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 20.8. |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q1 -tulosraportti 14.5. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 19.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 13.11.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 21.8.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 15.5.2025 |
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·1 päivä sittendelivered a stronger quarter than expected with solid revenue, strong growth in battery storage and improved profitability, partly aided by a one-off effect from the repayment of customs duties. The company is gradually moving away from being solely a low-margin solar cell producer and is focusing more on energy storage and American production, which can strengthen long-term growth. At the same time, there are still significant risks associated with pressured prices in the solar market, fierce competition, and high debt. Management expects better development in the second half of 2026 as the storage business and factories in the USA are scaled up. The stock therefore appears to be a high-risk, but potentially interesting long-term investment in renewable energy.1 päivä sitten1 päivä sittenMitä ajattelet, tuleeko e-STORAGEsta yhtiön pelastaja huonokatteisten aurinkopaneelien sijaan? Olen ollut mukana yhtiössä vuodesta 2022. Melkoista ylä- ja alamäkeä. Toivon vahvuutta kokonaisratkaisutoimituksissa.
- 31.3.31.3.E-STORAGEto Deliver 420 MWh Battery Energy Storage System for Drax in the United Kingdom KITCHENER, ON, March 31, 2026 /PRNewswire/ -- Canadian Solar Inc. (the "Company" or "Canadian Solar") (NASDAQ: CSIQ) today announced that e-STORAGE, its energy storage solutions business, will deliver a total of 420 MWh AC of battery energy storage systems for Drax Group ("Drax"), a leading UK renewable energy company, across two projects in the United Kingdom. The projects include a 60 MW / 120 MWh AC installation in Marfleet, England, and a 150 MW / 300 MWh AC installation in Neilston, Scotland. Both projects are being developed by Apatura, a UK energy infrastructure company specializing in large-scale battery storage and enabling digital infrastructure. The projects have been acquired by Drax and will become part of Drax's FlexGen portfolio. Battery installations are scheduled to commence in the third quarter of 2026 at the Marfleet site, with the Neilston project expected to start installations in early 2027.
- 19.3.19.3.Oh…oh…
- 26.2.26.2.The company has significant overall deliveries underway in four regions, Texas, Ontario, Italy and Australia. The total value of the deliveries is estimated to be around 2.4 billion dollars. Ontario's value is 1.3 - 1.5 billion. Strong foothold in Texas. Due to the increase in the price of raw materials (silicon, silver), the Q4/25 result will probably be weak. Expectations in the guidance, especially for Texas. The number of short positions is still approx. 25%. It is difficult to predict the development of the share value in the short term.
- 13.2. · Muokattu13.2. · MuokattuMiten näette tilanteen, short interestit ovat erittäin korkealla? Minua huolettaa lyhyellä tähtäimellä kovasti nousseet piin ja hopean hinnat.----- Short Interest: Noin 24,2 % osakekannasta on yhä shortattuina. Days to Cover: Luku on noussut 4,5–6 päivään. Jos kurssi kääntyisi ensi viikolla nousuun, shorttaajien kestäisi keskimääräisellä vaihdolla lähes koko viikko päästä pois positioistaan, mikä ruokkisi nopeaa kurssinousua. Short Volume Ratio: Päivittäinen shorttausvolyymi on pysynyt korkeana (yli 60 % päivän vaihdosta), mikä tarkoittaa, että "karhut" yrittävät aktiivisesti puskea kurssia alas 20 dollarin tason alapuolelle. Ensi viikon kriittiset tasot Tekninen analyysi ja optio-data osoittavat samat kipupisteet: 20,45 $ Ensimmäinen lukko: SMA_20-keskiarvo ja lyhyen aikavälin vastus. Tämän ylitys aktivoi Call-optiot. 21,50 $ Katalyyttitaso: Ensi viikon optioiden Max Pain. Tämän yläpuolella shorttaajien tappiot alkavat kasvaa eksponentiaalisesti. 19,74 $ Kriittinen tuki: Jos tämä murtuu, shorttaajat saavat yliotteen ja squeeze-skenaario siirtyy kauemmas. Optiomarkkinoiden sentimentti on selvästi positiivisempi kuin osakekurssin viimeaikanen kehitys antaisi olettaa: Put/Call Ratio (Volume): Tuore lukema on noin 0,24. Tämä on erittäin "bullish" (alle 0,7 pidetään yleisesti nousevana signaalina). Call-optioita ostetaan siis nelinkertainen määrä put-optioihin verrattuna. Max Pain: Ensi viikon perjantaille (20.2.) "Max Pain" -taso (hinta, jossa optio-ostajat häviävät eniten (Google Gemini).
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt






