2026 Q2 -tulosraportti
Äänite tulossa
2 päivää sitten
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| 165 096 | AVA | AVA | ||
| 39 583 | AVA | AVA | ||
| 3 125 | AVA | AVA | ||
| 10 000 | AVA | NON | ||
| 2 068 | AVA | AVA |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Rahastot ja ETF:t, joilla on osaketta
Mikään rahasto ei ilmoita osaketta kymmenen suurimman omistuksensa joukossa.
Asiakkaat katsoivat myös
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q4 -tulosraportti 18.2.2027 |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 31.8. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 6.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 30.12.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 22.9.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 22.5.2025 |
Uutiset
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·28.8.Expectations for the H1 report on Monday. All of this is incredibly uncertain, due to the subsidiaries' bankruptcy. The publisher has only released 2 books. The old books are still generating money, but much of it has been recognized as revenue earlier, and then it only counts in cash-flow. Expenses have been significantly reduced, but there are some one-off expenses for the restructuring. Payment to creditors has been paused, so cash-flow is greatly improved. I don't think the debt write-down in the restructuring has been accounted for yet. My guess is a revenue in the parent company of 1 million and EBITDA of minus 1 million. We haven't heard anything from the Media division (Script46 and Eleven Stories), so I'm guessing there has been no activity. The other subsidiaries should probably be included until their bankruptcy. So I'm guessing a group revenue of 1.5 million and EBITDA of minus 2 million.I am surprised by how positive the report turned out to be. The group figures are probably affected by the bankruptcies, so it's better to focus on the parent company: 2.1 mio revenue and 0.2 mio EBITDA - a really good result considering the circumstances. Cash-flow from ongoing operations was minus 0.4 mio, even though they had said it was now positive. I find it strange that EBITDA is better than cash-flow, when the reconstruction process now postpones most payments.
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt
2026 Q2 -tulosraportti
Äänite tulossa
2 päivää sitten
Uutiset
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·28.8.Expectations for the H1 report on Monday. All of this is incredibly uncertain, due to the subsidiaries' bankruptcy. The publisher has only released 2 books. The old books are still generating money, but much of it has been recognized as revenue earlier, and then it only counts in cash-flow. Expenses have been significantly reduced, but there are some one-off expenses for the restructuring. Payment to creditors has been paused, so cash-flow is greatly improved. I don't think the debt write-down in the restructuring has been accounted for yet. My guess is a revenue in the parent company of 1 million and EBITDA of minus 1 million. We haven't heard anything from the Media division (Script46 and Eleven Stories), so I'm guessing there has been no activity. The other subsidiaries should probably be included until their bankruptcy. So I'm guessing a group revenue of 1.5 million and EBITDA of minus 2 million.I am surprised by how positive the report turned out to be. The group figures are probably affected by the bankruptcies, so it's better to focus on the parent company: 2.1 mio revenue and 0.2 mio EBITDA - a really good result considering the circumstances. Cash-flow from ongoing operations was minus 0.4 mio, even though they had said it was now positive. I find it strange that EBITDA is better than cash-flow, when the reconstruction process now postpones most payments.
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| 165 096 | AVA | AVA | ||
| 39 583 | AVA | AVA | ||
| 3 125 | AVA | AVA | ||
| 10 000 | AVA | NON | ||
| 2 068 | AVA | AVA |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Rahastot ja ETF:t, joilla on osaketta
Mikään rahasto ei ilmoita osaketta kymmenen suurimman omistuksensa joukossa.
Asiakkaat katsoivat myös
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q4 -tulosraportti 18.2.2027 |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 31.8. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 6.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 30.12.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 22.9.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 22.5.2025 |
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt
2026 Q2 -tulosraportti
Äänite tulossa
2 päivää sitten
Uutiset
Tämän sivun uutiset ja/tai sijoitussuositukset tai otteet niistä sekä niihin liittyvät linkit ovat mainitun tahon tuottamia ja toimittamia. Nordnet ei ole osallistunut materiaalin laatimiseen, eikä ole tarkistanut sen sisältöä tai tehnyt sisältöön muutoksia. Lue lisää sijoitussuosituksista.
Yhtiötapahtumat
Datan lähde: Quartr| Seuraava tapahtuma | |
|---|---|
2026 Q4 -tulosraportti 18.2.2027 |
| Menneet tapahtumat | ||
|---|---|---|
2026 Q2 -tulosraportti 31.8. | ||
2025 Q4 -tulosraportti 6.3. | ||
2025 Q3 -tulosraportti 30.12.2025 | ||
2025 Q2 -tulosraportti 22.9.2025 | ||
2025 Q1 -tulosraportti 22.5.2025 |
Foorumi
Liity keskusteluun Nordnet Socialissa
Kirjaudu
- ·28.8.Expectations for the H1 report on Monday. All of this is incredibly uncertain, due to the subsidiaries' bankruptcy. The publisher has only released 2 books. The old books are still generating money, but much of it has been recognized as revenue earlier, and then it only counts in cash-flow. Expenses have been significantly reduced, but there are some one-off expenses for the restructuring. Payment to creditors has been paused, so cash-flow is greatly improved. I don't think the debt write-down in the restructuring has been accounted for yet. My guess is a revenue in the parent company of 1 million and EBITDA of minus 1 million. We haven't heard anything from the Media division (Script46 and Eleven Stories), so I'm guessing there has been no activity. The other subsidiaries should probably be included until their bankruptcy. So I'm guessing a group revenue of 1.5 million and EBITDA of minus 2 million.I am surprised by how positive the report turned out to be. The group figures are probably affected by the bankruptcies, so it's better to focus on the parent company: 2.1 mio revenue and 0.2 mio EBITDA - a really good result considering the circumstances. Cash-flow from ongoing operations was minus 0.4 mio, even though they had said it was now positive. I find it strange that EBITDA is better than cash-flow, when the reconstruction process now postpones most payments.
Yllä olevat kommentit ovat peräisin Nordnetin sosiaalisen verkoston Nordnet Socialin käyttäjiltä, eikä niitä ole muokattu eikä Nordnet ole tarkastanut niitä etukäteen. Ne eivät tarkoita, että Nordnet tarjoaisi sijoitusneuvoja tai sijoitussuosituksia. Nordnet ei ota vastuuta kommenteista.
Tarjoustasot
Määrä
Osto
-
Myynti
Määrä
-
Viimeisimmät kaupat
| Aika | Hinta | Määrä | Ostaja | Myyjä |
|---|---|---|---|---|
| 165 096 | AVA | AVA | ||
| 39 583 | AVA | AVA | ||
| 3 125 | AVA | AVA | ||
| 10 000 | AVA | NON | ||
| 2 068 | AVA | AVA |
Huomioi, että vaikka osakkeisiin säästäminen on pitkällä aikavälillä tuottanut hyvin, tulevasta tuotosta ei ole takeita. On olemassa riski, että et saa sijoittamiasi varoja takaisin.
Rahastot ja ETF:t, joilla on osaketta
Mikään rahasto ei ilmoita osaketta kymmenen suurimman omistuksensa joukossa.
Asiakkaat katsoivat myös
Välittäjätilasto
Dataa ei löytynyt





